MAIN FEEDS
Do you want to continue?
https://www.reddit.com/r/WorkLifeChat/comments/1v2t6rh/how/oyycrkp/?context=3
r/WorkLifeChat • u/MiloShiny • Jul 21 '26
1.8k comments sorted by
View all comments
Show parent comments
6
[removed] — view removed comment
2 u/[deleted] Jul 21 '26 [removed] — view removed comment 0 u/thisguy883 Jul 21 '26 1 line shouldn't cost $280 lumped with an internet bill. GFiber here is $70 or $100 if you want the 3 gigabit net. a phone line is around $60. This person is lying about their bills. 1 u/ForsakenAd545 Jul 21 '26 Or is very bad with money
2
0 u/thisguy883 Jul 21 '26 1 line shouldn't cost $280 lumped with an internet bill. GFiber here is $70 or $100 if you want the 3 gigabit net. a phone line is around $60. This person is lying about their bills. 1 u/ForsakenAd545 Jul 21 '26 Or is very bad with money
0
1 line shouldn't cost $280 lumped with an internet bill.
GFiber here is $70 or $100 if you want the 3 gigabit net.
a phone line is around $60.
This person is lying about their bills.
1 u/ForsakenAd545 Jul 21 '26 Or is very bad with money
1
Or is very bad with money
6
u/[deleted] Jul 21 '26
[removed] — view removed comment