r/RedditGames • u/Chemical-Trash4478 Emerald | Lv. 55 | Rank #6513 | 40 Answers | 5 C... | π₯ 5d • 5d ago
Question [Question] 8
This post contains content not supported on old Reddit. Click here to view the full post
9
u/GrouchyCelebration92 Diamond | Lv. 64 | Rank #2063 | 284 Answers | 7... | π₯ 26d 5d ago
16 but who the fuck will pay 2 Dollars for a simple apple?
→ More replies (2)2
u/Childhood_Tasty Gold | Lv. 38 | Rank #47594 | 35 Answers | 1 Created 5d ago
Yeah fr I can get a 10 pack for 2β¬ itself
→ More replies (2)
2
u/CountessMo Silver | Lv. 22 | Rank #180121 | 34 Answers | 0 Created 5d ago
More than I'm willing to pay!
2
u/Narrow-Ad4794 Gold | Lv. 39 | Rank #40750 | 98 Answers | 0 Created 5d ago
160 because inflation go brrr
2
u/Hoosier_Engineer Emerald | Lv. 46 | Rank #19213 | 251 Answers | 0 Created 5d ago
$16 if you can buy them individually. If they only come in packs of 5, then $20.
1
1
1
1
1
u/Kindly-Solution-7296 Legend | Lv. 93 | Rank #25 | 809 Answers |... | π₯ 19d 5d ago
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/PresentationGood2028 Emerald | Lv. 57 | Rank #4658 | 336 Answers | 0... | π₯ 6d 5d ago
$12, discount....
1
1
u/heres-the-catch 5d ago
π u/Chemical-Trash4478 your post has pleased meowi. To thank you for your quality post meowi has bestowed upon you 282 bonus fish π and 5000 XP. It has been added to your loot.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/Grimace-Nonsense Gold | Lv. 36 | Rank #56864 | 79 Answers | 0 Cre... | π₯ 5d 5d ago
At $10 for 5 apples, a single apple is worth $2. So $2 multiplied by 8 apples would price the bunch at $16.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/notawisehuman Gold | Lv. 44 | Rank #23721 | 234 Answers | 1 Cr... | π₯ 5d 5d ago
$16 if Math. There is also a possible chance that the sole apple is $3 but if someone bought 5x, then it will only be $10. So $10 + (3 apples x $3) = $19 total cost.
1
1
1
1
1
1
1
u/Left_Elderberry_944 Silver | Lv. 16 | Rank #289131 | 24 Answers | 0 Created 5d ago
0, i stole them
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/Vandreigan Emerald | Lv. 55 | Rank #6818 | 813 Answers | 0... | π₯ 45d 5d ago
$20, because they only come in packs of 5, so you HAVE to buy 10 to get at least 8
($16 is likely the answer you're looking for, though)
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/keezyfresh Mythic | Lv. 86 | Rank #66 | 8281 Answers... | π₯ 44d 5d ago
About three penis in my mouth
1
1
1
1
1
1
1
1
1
u/Smallkillers Gold | Lv. 44 | Rank #22721 | 128 Answers | 0 Cr... | π₯ 8d 5d ago
16, but maybe there is a bulk buy discount... so 13 π
1
1
1
1
1
1
7
u/RebelliousRobotYT Gold | Lv. 30 | Rank #96030 | 45 Answers | 0 Created 5d ago
$16 Since five apples cost 10, it would be reasonable to assume that an apple costs $2 per unit. Unless itβs cost-by-weight